شیراز،مرکز ارجاع بیماران نیازمند به جراحی‌های مغز و اعصاب | بلاگ

شیراز،مرکز ارجاع بیماران نیازمند به جراحی‌های مغز و اعصاب

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

دانشگاه علوم پزشکی شیراز با توسعه خدمات جراحی‌های مغز و اعصاب در بیمارستان‌ها توانسته نامی ماندگار در ایران و به ویژه جنوب کشور به یادگار نهد.

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ و به نقل از تسنیم، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با توسعه خدمات جراحی‌های مغز و اعصاب در بیمارستان‌ها و به همت استادان و متخصصانی که دشوارترین جراحی‌ها را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند، توانسته نامی ماندگار در ایران و به ویژه جنوب کشور به یادگار نهد.

عبدالکریم رحمانیان، مدیر گروه جراحی‌های مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت‌وگو با  تسنیم با معرفی بیشتر این گروه پزشکی بالینی دانشگاه، نخست به تقسیم کارها و حیطه‌های فعالیت پزشکان گروه و بیمارستان‌های ارائه‌دهنده خدمات اشاره می‌کند که سبب شده به شیوه‌ای تخصصی‌تر به موضوعات مورد نیاز این گروه بپردازند.

وی از جراحی‌های ضایعات عروقی مغز و نخاع، درمان انواع تومورها، جراحی‌های ستون فقرات، جراحی‌های مغز و اعصاب اطفال، جراحی‌های مربوط به ضربه‌های مغزی، جراحی‌های فانکشنال مربوط به اختلالات حرکتی، تشنج و مسائل مربوط به درد به عنوان عمده‌ترین شاخه‌های فعالیت در گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز یاد می‌کند که در قالب آنها انواع جراحیهای این حیطه پوشش داده می‌شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه گستردگی و کیفیت این خدمات، شیراز را به مرکز ارجاع بیماران نیازمند به جراحی‌های مغز و اعصاب به ویژه در جنوب کشور تبدیل کرده است، می‌افزاید: در کنار جراحی‌های رایج در این زمینه، پیشینه خدمات سبب شده تا بیمارانی با شرایط خاص و نیازمند به جراحی‌های ویژه هم شیراز را برای بازیابی سلامت خود برگزینند.

رحمانیان با معرفی سه بیمارستان نمازی، شهید دکتر چمران و شهید رجایی(حاج محمد اسماعیل امتیاز) به عنوان سه مرکز اصلی خدمات‌رسانی پزشکان گروه جراحی مغز و اعصاب می‌گوید: در این مرکز با حضور پزشکان مجرب در کنار تامین امکانات خوب، توسعه بخش و تخت‌های ویژه، انواع میکروسکوپ‌های تخصصی و وسایل جراحی تمام تلاش‌ها به کار بسته شده تا ارمغان‌آور سلامت برای بیماران و آوردن لبخند بر لب همراهانشان باشیم.

وی ادامه می‌دهد: مرکز جراحی عروق مغز مستقر در بیمارستان نمازی، به عنوان بهترین مرکز درمان ضایعات عروق مغزی در کشور و مرکز ارجاع بیماران جنوب کشور است که جراحی‌های بسیار پیچیده ضایعات عروقی مغز، شامل بای پس‌های عروقی، درمان ضایعات بادکنکی عروق مغز، درمان ضایعات کلافه‌ای عروق مغز و انجام درمان‌های اندوسکولار را انجام می‌دهد.

این متخصص جراحی‌های مغز و اعصاب با معرفی بیمارستان شهید دکتر چمران به عنوان مرکز جراحی‌های ضایعات بسیار مشکل ستون فقرات (اسپاین) می‌افزاید: در این حیطه گاهی مشکلاتی برای بیماران ایجاد می‌شود که نیازمند ساعت‌ها جراحی است که به دلیل آسیب‌های احتمالی، برخی حاضر به جراحی نیستند اما با ایجاد همکاری‌های تیمی و حضور پزشکانی از دیگر گروه‌های بالینی در شیراز جراحی‌های موفقیت‌آمیزی در این زمینه انجام شده و همین دستاورد سبب شده تا بیماران از نقاط مختلف کشور به این بیمارستان ارجاع داده شوند.

مدیرگروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه به جراحی‌های فانکشنال به عنوان دیگر خدمت این گروه اشاره می‌کند که شیراز پس از تهران، دومین مرکز ارائه خدمات آن است و می‌گوید: این جراحی‌ها برای بیماران مبتلا به اختلالات عملکردی مغز، پارکنسیون، لرزش یا تشنج کاربرد دارد که در مواردی بسیار خاص  و نیازمند کاشت الکترودهای خاص در مغز هستند و در شیراز، با همکاری مرکز تحقیقات علوم اعصاب، با موفقیت به انجام می‌رسد.

رحمانیان، ضربه‌های مغزی را که اغلب ناشی از سوانح و حوادث هستند، مشکلی رایج در جراحی‌های مغز و اعصاب برشمرد که با اندوخته تجربه و دانش پزشکان این گروه، جراحی‌های موفقی در این زمینه در شیراز صورت گرفته است. به گفته وی در زمینه امکان جراحی و درمان تومورهای مغزی و انجام جراحی‌های اندوسکوپی برای تومورهای قاعده جمجمه، پیشرفت‌های چشمگیری به دست آمده است.

وی از جراحی‌های مغز و اعصاب در گروه سنی کودکان، به عنوان خدمتی دیگر یاد کرد که به کمک درمان‌های اندوسکوپیک و میکروسکوپیک جدید روز به روز در حال گسترش است.

مدیرگروه جراحی‌های مغز و اعصاب دانشگاه همچنین از برنامه‌های آینده برای توسعه خدمات و فعالیت‌های این گروه می‌گوید که پرورش استادان جوان با علوم روز دنیا از مهم‌ترین تصمیمات در این راستا است تا زمینه‌ساز توسعه تعامل‌های کنونی با مراکز بزرگ جراحی مغز و اعصاب در دنیا نیز بیش از پیش فراهم شود و بستر تبادل دانش فراهم آید.

وی گفت: آنچه امروز در شیراز در زمینه جراحی‌های مغز و اعصاب انجام می‌شود، همگام با آخرین یافته‌های روز دنیا است که امیدواریم با توسعه تجهیزات و امکانات، بیش از این در ارائه خدمات سلامت موثر باشیم.

گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور بیش از ۲۴ دستیار تخصصی و دو فلوشیب ستون فقرات، به عنوان مرجعی برای معالجه بیماران در کشور شناخته شده است.

هم اینک بیمارستان شهید رجایی شیراز با ۲۰۰ تخت شناور در بخش و ۵۴ تخت شناور در ICU، بیمارستان نمازی با ۲۰ تخت ICUبازسازی شده، ۶ تخت فوق تخصص کودکان و ۲۰ تخت بزرگسال و بیمارستان شهید دکتر چمران نیز با ۲۲ تخت در بخش و هشت تخت ICU، ارائه‌دهنده مجموعه خدمات جراحی‌های مغز و اعصاب به بیماران هستند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram شیراز،مرکز,بیماران,نیازمند,جراحیهای,...
نویسنده : استخدام کار بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 1 آبان 1396 ساعت: 0:20