صادرات استان فارس به مرز ۱۰۵ میلیون دلار رسید | بلاگ

صادرات استان فارس به مرز ۱۰۵ میلیون دلار رسید

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

مدیرکل گمرکات استان فارس گفت: صادرات این استان در ۶ ماه نخست به مرز ۱۰۵ میلیون دلار رسید.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ ،خداداد رحیمی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه در ۶ ماه گذشته ۱۰۸ هزار و ۹۹۰ تن کالا به ارزش ۱۰۴ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۷۰۴ دلار از طریق گمرکات استان فارس به خارج از کشور صادر شده است، اظهار داشت: در شهریورماه امسال ارزش صادرات کالاهای استان فارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه این کالاها به ۵۴ کشور صادر شده است، افزود: عراق، امارات متحده عربی، افغانستان، قطر، آلمان، رومانی پاکستان، ترکیه، کویت و عمان از جمله کشورهای هدف صادارات استان فارس بوده است.

مدیرکل گمرک استان فارس عنوان کرد: لبنیات، رب گوجه فرنگی، شیره و عصاره شیرین بیان، دستگاه‌های مبدل حرارتی، سولفات آمونیوم، فرش و سایر کف‌پوشها از مواد نسجی، ماشین‌آلات و دستگاه‌ها برای کارهای عمومی ساختمان، سیمان، گلوتن گندم و آرد گندم بیشترین حجم صادرات را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: در شهریورماه امسال صادرات گوجه فرنگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزن ۷۷ درصد و از لحاظ ازرش ۸۳ درصد رشد داشته است.

رحیمی با بیان اینکه در ۶ ماه گذشته مردم استان فارس ۱۹۴ بسته کالاهای هدیه و سوغاتی به ارزش ۲ هزار و ۷۴۰ دلار از طریق گمرکات این استان دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: در این مدت ۲ هزار و ۲۱۱ بسته پستی به ارزش ۳۳ هزار و ۸۹۱ دلار به خارج از کشور ارسال شده که از لحاظ ارزش بسته‌های خروجی ۷۵ درصد افزایش داشته است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram ...
نویسنده : استخدام کار بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 23 مهر 1396 ساعت: 8:19