مرمت آبراهه‌های میراث جهانی پاسارگاد به صورت مستمر انجام می‌شود | بلاگ

مرمت آبراهه‌های میراث جهانی پاسارگاد به صورت مستمر انجام می‌شود

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد با اشاره به مرمت ۱۰۰ متر از آبراهه‌های پاسارگاد در ۲ فصل گفت: مرمت آبراهه‌ها به دلیل طولانی بودن مسیر باید به صورت مستمر انجام شود.

مرمت آبراهه‌های میراث جهانی پاسارگاد به صورت مستمر انجام می‌شود

.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ حمید فدایی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به طول هزار و ۱۰۰ متری آبراهه‌های میراث جهانی پاسارگاد اظهار داشت: امسال برای ۲ فصل مرمت ۱۰۰ متر از آبراهه‌ها در نظر گرفته شد که ۵۰ متر از آبراهه‌ها استحکام‌بخشی و از وجود گیاهان هرز پاکسازی شده و ۵۰ متر نیز در حال ملات‌گذاری است.

وی با بیان اینکه برای ملات‌گذاری باید ملات ویژه‌ای تهیه شود، گفت: برای مرمت آبراهه‌های پاسارگاد از تجربه استادکاران سنتی که مرمت تخت جمشید را بر عهده داشتند، استفاده شده و در کنار آن دانش‌آموختگان جوان نیز حضور دارند. تاکید بر آموزش در این پروژه محور اصلی بوده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد با بیان اینکه تلاش بر این است که کارگاه مرمت تا پایان سال برقرار باشد، افزود: مرمت آبراهه‌ها باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد چراکه این کار باید به صورت قطعه قطعه انجام شود.

فدایی با اشاره به روش انجام کار مرمت بیان کرد: قطعات ۱۳ متر به ۱۳ متر بین حوضچه‌های آبراهه‌ها وجود دارد و مرمت گام به گام انجام می‌شود اما نکته مهم در این امر استحکام‌بخشی آبراهه‌ها است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram آبراهههای,پاسارگاد,...
نویسنده : استخدام کار بازدید : 0 تاريخ : دوشنبه 17 مهر 1396 ساعت: 1:40