عظیم ترین پل کابلی کشور و پارک ۵۸۰ هکتاری دراک هدیه جدید شهرداری شیراز به شهروندان | بلاگ

عظیم ترین پل کابلی کشور و پارک ۵۸۰ هکتاری دراک هدیه جدید شهرداری شیراز به شهروندان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

عظیم ترین پل کابلی کشور و بزرگ ترین پارک جنوب کشور طی دو هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید.  به گزارش شیراز۱۴۰۰، شهردار شیراز در گفت و گو با «خبرجنوب» با اعلام این خبر گفت: یکی از پروژه هایی که هم اکنون مراحل نهایی آن در حال اجراست پل کابلی ولی عصر (عج) می باشد که سازه آن تمام شده و پیش از این قرار بود روز چهارشنبه این هفته به بهره برداری برسد اما به دلیل بارندگی احتمال دارد افتتاح آن یک تا دو روز به تعویق بیافتد.
علیرضا پاک فطرت اظهار داشت: طول پل کابلی ولی عصر (عج) ۲۱۰۰ متر است که به صورت تک پایلون اجرا شده و ارتفاع پایه اصلی این پل ۶۳ متر است و توسط ۲۴ قلاف که ۲۵۰۰ کابل در آن قرار گرفته مهار شده همچنین دهنه این پل ۱۱۰ متر است.
وی اضافه کرد: هدف از اجرای این پل در وهله اول رفع گره ها و مشکلات ترافیکی محدوده میدان ولی عصر (عج) و پس از آن حفظ محیط زیست و فضای پارک ولی عصر (عج) بود. با توجه به این که این پل در محور ورودی شهر از سمت فرودگاه قرار دارد ساخت چنین پروژه ای می تواند به عنوان یک نماد عظیم و زیبای مهندسی شهر شیراز نیز مطرح شود. پاک فطرت با اشاره به هزینه های بالای تملک و اجرای این پروژه گفت: این پل با توجه به تک پایلون بودن و مقیاس آن در کشور کم نظیر و شاید بی نظیر است در حالی که اجرای آن به گونه ای صورت گرفته که به ۵/۸ هکتار فضای پارک زیر پل نیز لطمه ای وارد نشود و این پارک نیز به زودی به پارک موزه دفاع مقدس تبدیل خواهد شد.
وی با اشاره به مراحل تکمیلی چندین پروژه بزرگ دیگر شهر شیراز ادامه داد: یکی دیگر از پروژه‌هایی که ظرف یکی دو هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید پارک۵۸۰ هکتاری دراک به عنوان بزرگ ترین پارک جنوب کشور است که بخش‌های متعددی دارد.
پاک فطرت در خصوص سرنوشت ساخت اولین تله کابین شیراز در این پارک نیز گفت: تا کنون کارهای خوبی در خصوص ساخت تله کابین در این محل صورت گرفته است و تعدادی سرمایه گذار نیز متقاضی اجرای این پروژه هستند اما باید ابتدا فراخوان انتشار یابد و پس از انتخاب سرمایه گذار این پروژه اجرا می شود.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه هایی که هم اکنون برای اجرای آن در این پارک چند متقاضی وجود دارد ساخت شادی شهر است که ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و فراخوان آن نیز به زودی انتشار می یابد این در حالی است که با نشان دادن این پارک و حضور مردم آرام آرام ظرفیت های این پروژه عظیم مشخص خواهد شد.
پاک فطرت ادامه داد: امسال و به ویژه هفته های آینده فصل شکوفایی پروژه های عمرانی شهرداری شیراز است و در کنار این ۲ پروژه بزرگ پروژه های دیگری نیز مانند تقاطع غیر هم سطح معلم،‌ چندین باغ خانواده و … نیز در مراحل نهایی اجرا قرار دارند و به زودی به بهره برداری خواهند رسید.
شهردار شیراز در خصوص برخی ساخت و سازها در اراضی حاشیه ارتفاعات جنوبی شهر شیراز در پشت شهرک فرهنگیان و آسیب رسانی به عرصه منابع طبیعی با این ساخت و سازها گفت: این زمین متعلق به راه و شهرسازی است و شهرداری در این ساخت و سازها نقشی ندارد همچنین طبق قانون زمین حریم شهرها متعلق به دولت است و اداره راه و شهرسازی نیز می خواهد این زمین ها را تبدیل به احسن کند اما پول حاصل از این کار به جای آن که در سیستم شهری هزینه شود به خزانه واریز می شود.
پاک فطرت در ادامه با اشاره به مراحل نهایی اجرای خط یک مترو شیراز افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی ایستگاه وکیل (بازار) در مراحل نهایی قرار دارد و حداکثر تا ۲ ماه آینده قطار می تواند از این ایستگاه عبور کند. در خصوص تامین واگن های مورد نیاز این پروژه نیز مجبور شدیم تعدادی از آن‌ها را مانند دیگر نقاط کشور از چین خریداری کنیم.
شهردار شیراز در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات و احتمال تغییر در شوراها چه برنامه ای برای آینده دارد؟ گفت: ما همیشه تنها به دنبال انجام کارهای خود در شهرداری بوده ایم و تا آخرین لحظه نیز تنها در پی انجام امور اجرایی شهر هستیم و به دنبال این که چه کسی وارد شورای شهر می شود نیستیم چرا که معتقدیم یک مدیر اجرایی تنها باید به فکر انجام کارهای خود باشد و در این راه نباید حتی یک لحظه زمان را از دست بدهد چرا که زمان او بسیار کوتاه و متعلق به مردم است.
پاک فطرت گفت: پارک ۷۰ هکتاری شهرک گلستان، ‌پارک ۵۰ هکتاری مادر در کوشک میدان شامل سالن تیراندازی و پیست اسب سواری و دوچرخه سواری و چندین فرهنگسرای بزرگ از دیگر پروژه های شهرداری شیراز است که در مراحل نهایی ساخت قرار دارند و به زودی به بهره برداری می‌رسند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

...
نویسنده : استخدام کار بازدید : 24 تاريخ : چهارشنبه 20 ارديبهشت 1396 ساعت: 0:55